3 dôvody, prečo chodiť na masáž pravidelne.

06.10.2018

Jedna z častých otázok, ktoré dostávam, je "ako často by som mal prísť na masáž" ?
Odpovedám rôzne, ale isté je, že si masáž môžeme vlastne dopriať aj každý deň.
Je to len otázka našich financií a času. 
Len takto v rýchlosti ma napadli 3 dôvody prečo chodiť na masáž pravidelne a často.

1. Predídeme bolesti.
Ani neviem zrátať koľko razy som počul vetu "keď ma bude zase niečo bolieť prídem." Bolesťou nám telo dáva vedieť že niečo nie je v poriadku. Ak sa tá bolesť opakuje, telo začne byť citlivejšie a vytvoria sa chronické problémy. Môžete byť náchylnejší na prievan, zmenu počasia alebo čokoľvek iné takže ak je možnosť predísť akýmkoľvek zdravotným problémom, stravou, pohybom, masážou, dostatočným odpočinkom, je to určite rozumnejšia voľba.

2. Masáž nás robí mladšími
Nie, naozaj nepreháňam. Pre niekoho je masáž spôsob relaxu, pre iného uvoľnenie od bolesti, ale masáž vám dáva ďaleko viac.
Počas masáže sa tlakom uvoľňujú svaly, prekrvuje telo, pôsobí na pokožku a dáva do pohybu lymfatický systém. Vďaka tomu sa telo lepšie vysporiada s toxínmi, svaly sú pružnejšie, a my sa cítime a vyzeráme mladšie.


3. Sme šťastnejší.
Okrem našich svalov pri masáži relaxuje aj náš mozog. Masáž vie byť veľmi príjemná nie len pre človeka, ale aj zvieratá si užívajú dotyky, hladenie a masáž. Nie preto, že by potrebovali rozmasírovať svalovú spazmu, ale stimulujeme pri tom aj všetky nervové zakončenia na našom tele.
Chodidlá, dlane, zadok, chrbát, šija, hlava, na celom našom tele nájdete nervové zakončenia ktoré pri masáži vysielajú signál do mozgu.
A ten si to dokonale užíva. Odvďačí sa tým, že produkuje viac endorfínov, hormónu šťastia. Takže ľudia, ktorí zažívate stres v práci, alebo doma, utekajte na masáž a nechajte si na hodinku, či dve, vypnúť ten mozog a uvidíte, že sa budete cítiť lepšie.

Dôvodov prečo si užívať masáž, pravidelne a často, by som vedel vymenovať viac veď tých druhov masáží čo dnes máme na výber je naozaj veľa. Keď budete mať šťastie na maséra s pozitívnou energiou, úsmevom a príjemným dotykom, ktorý vie čo robí, verte, že od neho budete odchádzať ako v novom tele.

Marek Váš masér a chiropraktik.