Zaujímavosti

VODA NAD ZLATO

22.12.2021

...alebo pitný režim a jeho význam.
Vedeli ste, že u ľudského embrya tvorí voda viac ako 80% hmotnosti, u novorodenca je to približne 75% hmotnosti tela a u dospelého človeka tvorí voda priemerne 55 až 75% hmotnosti? To sú približne dve tretiny hmotnosti tela.
Teraz si viete predstaviť ako je voda pre naše zdravie dôležitá!!! Počas...

3. Sme šťastnejší.
Okrem našich svalov pri masáži relaxuje aj náš mozog. Masáž vie byť veľmi príjemná nie len pre človeka, ale aj zvieratá si užívajú dotyky, hladenie a masáž. Nie preto, že by potrebovali rozmasírovať svalovú spazmu, ale stimulujeme pri tom aj všetky nervové zakončenia na našom tele.
Chodidlá, dlane, zadok, chrbát, šija, hlava, na...

Tento cvik pozná asi každý, ale málokto vie aký je výborný pre našu chrbticu.

"Kolíska"
, jednoduchý a na prvý pohľad bezvýznamný Cvik skrýva v sebe veľkú moc uvoľniť naše stavce a uľaviť od bolesti. Najmä v hornej časti chrbáta.

Často pri svojej práci radím ako si udržať telo uvoľnené a ako si zvýšiť rozsah pohybu, no nie vždy sa to všetko dá zapamätať. Práve preto som pre Vás pripravil toto video.

vychádza zo starobylej havajskej kultúry a filozofie - Huna, v ktorej je cieľom zachovanie celkového zdravia a harmónie. Pri masáži prenikáme do tkanív a uvoľňujeme ich pohybom dlaní, palcov, hánok a hlavne predlaktím prevádzaným v rytmickom pohybe. Je to jemná a veľmi príjemná masáž, ktorá patrí medzi najkrajšie masáže.

Existuje spôsob, ktorý preventívne pôsobí proti vzniku celulitídy a odstraňuje už vzniknutú celulitídu, podieľa sa na skvalitnení vzhľadu kože, zmenšuje obvod stehien, bokov či brucha spôsobený hromadením tkanivového moku, spevňuje brušné svaly po pôrode.

Každý športovec si uvedomuje ako je pre jeho výkon dôležitá regenerácia. Dostatočný prísun živín, strečing, spánok. A viete ako si regeneráciu po tréningu môžete urýchliť, alebo zvýšiť jej kvalitu ?
Kvalitná masáž môže mať veľký vplyv na výkon športovca aj na neustále zlepšovanie športového výkonu.Lepšia cirkulácia krviMasáž napomáha správnej...