Masážou k štíhlej línii

25.07.2017

Existuje spôsob, ktorý preventívne pôsobí proti vzniku celulitídy a odstraňuje už vzniknutú celulitídu, podieľa sa na skvalitnení vzhľadu kože, zmenšuje obvod stehien, bokov či brucha spôsobený hromadením tkanivového moku, spevňuje brušné svaly po pôrode.

Lymfodrenážna masáž

Pokiaľ vám lymfa prestane prúdiť telom tak, ako má, a nezbavuje ho tak splodín, človek sa, ľudovo povedané, začne zanášať. A to so sebou prináša množstvo problémov, od tých kozmetických ako sú celulitída a problémy s pleťou až po bolesti hlavy a krčnej chrbtice, angínu, zhoršený zrak či sluch, problémy s dýchaním. Bez viditeľnej príčiny môžete začať priberať, strácať vlasy, trpieť zvýšenou únavou a podobne.
Aktiváciou lymfatického systému vyplavíte z tela toxíny, prebytočnú zadržanú vodu a tým práve predídete spomenutým problémom. A na to je práve ideálna lymfodrenážna masáž. Pri tejto masáži ide o stimulovanie lymfatického systému pomocou pomalých, opakujúcich sa pohybov s jemnučkým prítlakom. Lymfatická masáž sa využíva najmä na liečbu menších opuchov i chronických edémov, odstráni stagnáciu lymfatického toku a posilní telesné funkcie aj imunitný systém, zredukuje opuchy a modriny po úrazoch a operáciách, zmenší jazvy, zmierni bolesti kĺbov, zlepší stav pokožky (áno, aj obávanej celulitídy), pomôže odviesť vodu z tela.


Nie len problematické partie

Má ale i ďalšie využitie

Nielen telu, ale aj hlave, dekoltu, krku a ramenám môžete dopriať lymfatickú masáž. Je to účinný spôsob, ako odstrániť opuchy, vrásky a vačky. Tak isto si môžete dopriať lymfatickú masáž na rukách, nohách či bedrách. Je to účinná metóda, ako z nich dostať vodu a čiastočne aj tuky, preto človek po takýchto masážach častokrát schudne. 


"Lymfodrenážou" sa aktivuje "lenivý" lymfatický systém, čím zlepšuje metabolizmus celého organizmu a odstraňuje dôsledky nesprávnej životosprávy a nedostatku pohybu.

Tiež výborne pôsobí aj ako prevencia proti vzniku kŕčových žíl či neestetických metličiek, ktoré sa začínajú objavovať pri zlom prúdení krvi v dolných končatinách.
Odporúča sa absolvovať 10 až 12 krát, v intervale 1 až 3 krát do týždňa a neodporúča sa ľuďom, ktorí bojujú s nádorovými ochoreniami, vírusovými či akútnymi ochoreniami.